آموزش نصب ioncube loader بر روی لوکال

در این آموزش قصد داریم آموزش نصب لودر ioncube بر روی سرورهای لوکال مانند Xamp ، Wamp و... را آموزش دهیم . این آموزش جامع بسیار و...
آموزش نصب ioncube loader زوی لوکال

در این آموزش قصد داریم آموزش نصب لودر ioncube بر روی سرورهای لوکال مانند Xamp ، Wamp و… را آموزش دهیم . این آموزش جامع بسیار ساده همراه با عکس و مثال بوده که می توانید به راحتی آن را انجام دهید . اگر از قالب یا نرم افزاری که با Ioncube PHP Encoder کد شده باشد در سرور های لوکال استفاده نمایید، با خطای زیر مواجه میشوید .

Site error: the file (File Address) requires the ionCube PHP Loader ioncube_loader_win_5.3.dll to be installed by the website operator. If you are the website operator please use the ionCube Loader Wizard to assist with installation.

حال با فرض این که شما قالب یا نرم افزار را روی لوکال خود نصب نموده اید که در بیشتر مواقع یا از نرم افزار wamp و یا xamp استفاده می شود، آموزش مراحل نصب را آغاز می کنیم. تمام سرویس های سرور لوکال خود را راه اندازی (start) نمایید.
اول از همه فایل نصب ioncube loader را از لینک زیر دانلود نمایید.
برای دانلود فایل کلیک کنید .
سپس بسته را از حالت زیپ (فشرده) خارج نموده و فایل loader-wizard.php را در پوشه اصلی سرور خود کپی نمایید. معمولا در نرم افزار xamp نام آن پوشه htdocs و آدرس آن .c:\xampp\htdocs می باشد و در سرور های wamp نیز نام آن پوشه www و آدرس آن C:\wamp\www می باشد کپی نمایید.
در مرحله بعدی مرورگر (فایرفاکس، کروم و یا …) را باز نموده و آدرس زیر را در بخش نوار آدرس آن کپی نمایید:
http://localhost/loader-wizard.php
در بعضی سرور ها ممکن است آدرس بالا به درستی کار نکند، در این مواقع از آدرس زیر استفاده نمایید :
http://127.0.0.1/loader-wizard.php

آموزش نصب ioncube loader زوی لوکال

پس از وارد کردن آدرس در مرورگر خود و اینتر کردن وارد صفحه زیر میشود :

آموزش نصب ioncube loader زوی لوکال

در صورت مشاهده تصویر بالا گزینه Local install را انتخاب نموده و بر روی گزینه next کلیک نمایید. حالا به مرحله اصلی نصب رسیدید و به صفحه ی زیر منتقل می شود :

آموزش نصب ioncube loader زوی لوکال

در این صفحه در بخش Installation Instructions (دستورالعمل نصب) نحوه نصب نصب لودر مناسب با سرور لوکال شما در ۵ مرحله توضیح داده شده است که هر یک از این موارد در ادامه توضیح داده خواهد شد:
۱- در این بخش نسخه لودر سازگار با سیستم عامل و سرور لوکال را به شما معرفی می نماید و لینک دو فایل را در اختیار شما قرار می دهد فایل اول که نامش zip می باشد و فایل دوم که نامش MS Windows installer می باشد. فایل مورد نظر ما فایل zip هستش که با کلیک بر روی zip این فایل را دانلود کنید .
۲- در این بخش آدرسی به شما اعلام می شود که لازم است محتوات فایل دانلود شده را در آن قرار دهید. در تصویر نمونه ما آدرس این فایل C:\xampp\php\ioncube و توجه داشته باشید این آدرس در کامپیوتر شما ممکن متفاوت باشد و شما باید بر طربق آن عمل نمایید. محتویات فایل دانلود شده را از حال zip (فشرده) خارج نمایید. داخل فایل زیپ پوشه ای با نام ioncube می باشد که داخل آن تعدادی فایل وجود موجود است .
در تصویر بالا آدرس اعلام شده C:\xampp\php\ioncube می باشد. به دلیل آن که در پوشه C:\xampp\php ما پوشه ای با نام ioncube نداریم، ابتدا یک پوشه با نام ioncube می سازیم سپس فایل های موجود در فایل دانلودی را داخل آن کپی می کنیم.
۳- در این بخش ۱ خط کد به شما اعلام می شود که لازم است آن را به فایل php.ini اضافه نمایید.
برای این کار ابتدا به آدرس فایل php.ini که به رنگ صورتی مشخص شده بروید (در نمونه بالا آدرس C:\xampp\php\php.ini می باشد) و فایل php.ini را باز نمایید.
سپس در اولین خط این فایل کدی که سیستم با رنگ صورتی به شما اعلام نموده است را اضافه نمایید و فایل را ذخیره نمایید (مانند تصویر زیر). این کد در نمونه ما به این صورت می باشد :
zend_extension = “C:\xampp\php\ioncube\ioncube_loader_win_5.3.dll

آموزش نصب ioncube loader زوی لوکال

۴- در این مرحله پروسه نصب به پایان رسیده است و بدون این که به صفحه فعلی مرورگرتان دست بزنید لازم است تمامی سرویس های سرور لوکال خود را یک بار (stop) و پس از قطع کامل آن مجددا (start) نمایید. در صورتی که نصب با موفقیت انجام شده باشد شما با پیام نصب موفق آمیز لودر (مانند تصویر زیر) مواجه می شوید.

آموزش نصب ioncube loader زوی لوکال

امید وارم که با پیغام موفقیت آمیز مواجه شوید .

دسته بندی
آموزش

گروه طراحی آوین فعالیت خود را در زمینه اینترنت و وب و تجارت الکترونیک و طراحی لوگو آغاز نمود. با توجه به روند رو به رشد اینترنت در ایران و صنعت طراحی وب سایت در دنیا گروه طراحی آوین بر آن شد تا در حوزه های مختلف از طراحی وب سایت های استاتیک و داینامیک تا طراحی گرافیکی و لوگو و همچنین اپلیکیشن اندروید فعالیت خود را ادامه بدهد. در حال حاضر شرکت با تعداد افرادی بالغ بر 50 نفر به صورت مستقیم در این راستا گام های محکم خود را بر میدارد و امیدوار میباشد که مشتریان با پشتیبانی شبانه روزی خود این شرکت را در رسیدن به اهداف خودش یاری نمایند. در شرکت اول از همه دادن آگاهی و اطلاعات به مشتریان برای ما از هر نکته ای مهمتر میباشد چرا که مشتری در این حوزه باید اطلاعات کاملی از وب سایتی که قرار است در آینده داشته باشد را کسب نماید و سپس با اطمینان بیشتری قرارداد وب سایت خود را منعقد نماید.

گروه طراحی آوین در سال 1393 شروع به فعالیت کرده و نشستی شنیست شیمست نشسنی سشنتیشنتی