avin-post-img-plugin-update

مطمئنا به روز رسانی و آپدیت افزونه ها یکی از مهم ترین مسایل مربوط به سرعت وب سایت و البته مسئله سئو وب سایت است. به همین خاطرآپدیت افزونه های نصب شده روی قالب از اهمیت خاص بر خوردار است در این آموزش قصد داریم به شما روش آپدیت افزونه ها را به صورت دستی و یا با استفاده از پیشخوان وردپرس آموزش دهیم.

آپدیت افزونه ها

آپدیت افزونه

چرا باید افزونه ها را آپدیت کنیم؟

بهبود عملکرد افزونه

 بسیاری از ایراد های افزونه ممکن است توسط کاربران افزونه گزارش شود. از آنجا که همواره احتمال وجود خطا در افزونه ها وجود دارد آپدیت افزونه امری ضروری می باشد.

افزایش کارایی و امکانات افزونه

همانطور که می دانیم دنیا در حال پیشرفت است! توسعه دهنده گان افزونه ها برای افزایش کارایی و امکانات، تغییراتی در افزونه ها ایجاد می کنند. کدهایی جهت افزایش امکانات افزونه به آن اضافه می کنند. پس آپدیت افزونه ها همواره نسخه کاملتری از آن را ارائه خواهند نمود.

آموزش آپدیت افزونه ها از پیشخوان وردپرس

آموزش آپدیت افزونه از پیشخوان برای چه افزونه های به کار می آید؟

  • این روش بروزرسانی افزونه، مختص افزونه های رایگان مخزن وردپرس می باشد.

طبق تصویر مقابل تعداد اعداد موجود در جلوی منوی افزونه ها از پیشخوان وردپرس تعداد افزونه هایی از سایت شما که نیاز به بروزرسانی دارند را نشان میدهد.

آپدیت افزونه ها از پیشخوان بسیار ساده است. در این روش نیازی به دانلود فایل نصبی افزونه و آپلود آن نیست. کافی است از طبق شکل در قسمت مشخص شده به روس بروزرسانی ها کلیک کنید.همانطور که در قسمت آخر تصویر می بینید امکان بروزرسانی افزونه های حرفه ای و غیر رایگان از این طریق وجود ندارد.

آموزش آپدیت دستی افزونه ها

  • این نوع آپدیت برای افزونه های حرفه ای و غیر رایگان است.

در ابتدا وارد مسیر نصب افزونه های وردپرس در هاست می شویم. مسیر افزونه های وردپرس به این ترتیب می باشد. ابتدا فولدر public_html و سپس wp-content و در ادامه فولدر plugins محل نصب افزونه ها در هاست می باشد. لذا از طریق پنل مدیریت هاست یا از طریق ftp به مسیر زیر در هاست می رویم.

home/public_html/wp-content/plugins

پیش از نصب نسخه جدید افزونه باید نسخه قبلی افزونه را از هاست پاک کنیم.سپس ابتدا فایل نصبی افزونه را همانطور که در مقاله نصب و فعالسازی اولیه افزونه ها در 1 دقیقه توضیح دادیم در هاست آپلود می کنیم.در ادامه فایل فشرده را از حالت فشرده خارج می کنیم. افزونه با موفقیت آپدیت می شود.

برای آشنایی با سایر اصول اولیه راه اندازی فروشگاه های اینترنتی و آموزش های ابتدایی آن به دسته مقالات فروشگاه آنلاین مراجعه کنید.

1/5 - (1 امتیاز)

ارسال پاسخ