avin-post-img-mega

مگامنوها و منوهای بزرگ و پیشرفته به فروشگاه های بزرگ جلوه ای بسیار زیبا میده و باعث میشه خریدار و مشتری شما با سهولت محصول مورد نظر خودشو جستجو و خرید کند.

اینکار، کار سختی نیست و هر کسی به راحتی خودش می تواند برای فروشگاه خود مگا منو های جذاب ایجاد کند فقط کافیه تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

پس از مطالعه مقاله قرار دادن محصولات در سایت،اینبار نوبت به تنظیمات منو برای نمایش محصولات است.مگا منو در سایت شما امکان ایجاد منو های نردبانی همراه با عکس را فراهم میکند. که بسیار در زیبا سازی سایت موثر است.

ضمن آنکه باعث می شوند شما محصولات خیلی بیشتری را وارد منو های خودتون کنید.

ایجاد مگا منو

معروف ترین فروشگاه های اینترنتی همواره از مگا منو ها برای ارائه محصولات خود استفاده میکنند.نمونه این آنها را در سایت های آمازون و البته به فرض مثال دیجی کالا مشاهده کرده اید.

نکته: وب سایت های وردپرسی به کاربران خود ایجاد امکان این منو ها را به صورت تصویری و ساده ارائه میدهد.

افزونه Mega menu max

برای ایجاد این مگا منو های جذاب اول از همه بايد افزونه مكس مگا منو را در سايت خودمون نصب كنيم.می توانید این افزونه را از مخزن وردپرس نیز دانلود و نصب نمایید.

تنظیمات مگامنو

بعد از اينكه اين افزونه را نصب كرديد آيتمي تحت عنوان مگا منو به بخش پیشخوان وردپرس شما اضافه میشود.پیش از آنکه وارد این قسمت شوید. به روی این قسمت کلیک کرده تا وارد تنظیمات مگامنو شوید.

مگامنو

همانطور که در تصویر می بینیم این قسمت دارای چهار تب مکان مگامنو،پوسته منو، تنظیمات عمومی و ابزار است.

در قسمت مکان منو، ابتدا باید مکان مگا منویی که می خواهید مشخص کنید. به حالت پیش فرض منو عمودی،منوی اصلی و منوی طرح سه را میبینید که با کلیک بر هر کدام تنظیمات آنها ظاهر میشود. در قسمت تنظیمات عمومی مانند تصویر می توان فاکتور های مختلف را مشخص کرد.

تنظیمات مگامنو
مکان مگامنو

در قسمت advanced و یا پیشرفته برای هر کدام می توان تنظیمات پیشرفته تری طبق توضیح تصویر قرار داد.

در اولین قسمت نوع رفتار مگا منو را در حالت کلیک کاربر را مشخص کنید.سپس رفتار زیر منو های خود درموبایل را تنظیم کنید.در پایان هر قسمت ذخیره تغییرات را بزنید.

منوی عمومی

تنظيمات پيش فرض خود افزونه برای اكثريت وب سايت ها مناسب مي باشند.سپس در قسمت پوسته منو وارد بخش های مختلفی می شوید که می توانید در هر یک از تب ها تنظیمات مربوطه را انجام دهید.در بخش تنظیمات عمومی پوسته منو می توانید اشارگر ها، ارتفاع خطوط، Z index منو ،اعمال سایه به منو ها به همراه تنظمیات رنگ آن، hover transition ها را انجام دهید.

در قسمت نوار منو می توانید،ارتفاع نوار منو، رنگ پس زمینه نوار منو ، پدینگ ها و فاصله ها از درون،نوع چینش عناصرمنو ،قلم و اندازه آن و حاشیه ها و بسیاری دیگر از مشخصه های منو را تنظیم کنید.

براي اينكه بتوانيد رنگ ها راتغییر دهیم بايد از ابزاري به نام  Inspect Tool كه در مرورگر موجود مي باشد استفاده کنید. با برداشتن كد رنگ مورد نظرتان مي توانيد آن را ذخيره و استفاده کنید.

در قسمت بعدی “مگامنو ” کلیه تنظیمات تب قبلی و این بار برای خود پنل مگامنو قابل انجام و تنظیم است.

بخش flyout کلیه همان تنظیمات برای زیر منو ، و بخش mobile menu تنظیمات را برای نمایش در موبایل می توانید تنظیم کنید.چنانچه قصد اعمال کدهای css سفارشی به مگا منوی خود را دارید آن را در قسمت custom styling وارد کنید.


تنظیمات مگامنو از فهرست ها

تنظیمات مگامنوی خود را از قسمت نمایش >فهرست ها نیز می توانید بررسی و تنظیم کنید به طوری که اول در صفحه ظاهر شده در قسمت تنظیمات فهرست یک منو را انتخاب و سپس در سمت چپ تنظیمات مربوط به آن را انجام دهید.

فهرست ها

درسمت چپ این قسمت تنظیماتی برای مگامنو های شما اختصاص داده شده است. در زیر تنظیمات منو می توانید هر کدام از بخش های مختلف شامل برگه ها، نوشته ها،پیوندهای دلخواه و دسته و … که می خواهید دارای مگا منو باشند را با باز کردن این تب ها و انتخاب قسمت مربوطه و زدن دکمه افزودن به فهرست، به فهرست سمت راست اضافه کنید.

تنظیماتی که می خواستید را روی مگا منو خود انجام دادید بعد از آن آیتم هایی که می خواهید را به منو اضافه کنید.

وقتی که روی آیتم مورد نظر خود در بخش منو بروید دکمه ای با نام ” مگا منو” برای شما نمایش داده می شود و با کلیک کردن بر روی آن برایتان پاپ آپ ظاهر خواهد شد. در این بخش شما می توانید هر ابزارک وردپرسی که می خواهید را در مگا منو سایت خود اضافه کنید حالت نمایش آن و تعداد ستون ها و آیکون برای آن تعیین کنید.

صفحه فروش ویژه

باز هم یادآور می شویم که در انتهای کار خود حتما کلید ذخیره تغییرات را بزنید تا تغییراتی که انجام داده اید بر روی سایت اعمال شوند.

و در نهایت زمانیکه کارتان به اتمام رسید پنچره پاپ آپ را ببندید و از مگا منوی خود لذت ببرید.

هم چنین برای ویرایش و اعمال تنظیمات حرفه ای و کامل در زمینه های مختلف ووکامرس،تنظیمات فروش، حمل و نقل و درگاه خود به دسته مقالات آموزش ووکامرس مراجعه کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

ارسال پاسخ