avin-post-img-emport

ممکن است همه ما نیاز داشته باشیم اطلاعاتی را از سایت قدیمی به سایتی جدید منتقل کنیم. اطلاعات قبلی سایت خود را درون ریزی یا برون ریزی کنیم.و یا تنظیمات مربوط به یک افزونه و یا ماژول خاص را بدون نیاز به انجام آن با درون ریزی(import) و برون ریزی (export) وارد سایت کنیم.برای این کار به ابزار درون ریزی و برون ریزی نیاز داریم.

آموزش درون ریزی و برون ریزی سایت

برون‌ریزی در وردپرس

در این قسمت شما میتونید از محتوای نوشته‌ها، دیدگاه‌ها، برگه‌ها و… در وردپرس یک نسخه خروجی تهیه کنید سپس در هر جایی که قابلیت درون‌ریزی در وردپرس وجود داره از جمله خود وردپرس را انتخاب کرده و محتوای خودتون را از به سیستم مورد نظر منتقل می‌کنید. برای این منظور به مسیر ابزارها> برون‌ریزی در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید و سپس مشابه تصویر زیر انتخاب کنید که از چه بخش‌هایی قصد دارید تا فایل برون‌ریزی را تهیه کنید.

درون ریزی

در نهایت روی دکمه دریافت پرونده برون‌ریزی شده کلیک کنید تا یک فایل با فرمت XML. دریافت کنید و پس از ذخیره فایل در سیستم رایانه‌ای خودتون می‌تونید تا این فایل را در هر سیستمی مثل وردپرس درون ریزی کنید تا محتوای برون‌ریزی شده به آن منتقل شود.

برون ریزی

با نصب افزونه‌های مرتبط به ابزارها در وردپرس منوهای بیشتری به این بخش اضافه خواهد شد در تصویر بالا منو هایی که می توانید از قالب زنبیل برون ریزی کنید آمده است.که می تونید از آنها استفاده کنید.

درون‌ریزی در وردپرس

با استفاده از درون‌ریزی قادر خواهید بود تا نوشته‌ها، دیدگاه‌ها و سایر محتواهایی که در سایت دیگه قرار داره را به راحتی در وردپرس وارد کرده و از اونها استفاده کنید. برای این منظور به مسیر ابزارها> درون‌ریزی مراجعه کنید در اینجا تصویر بخش درون ریزی قالب زنبیل را می بینید

در لیستی که می‌بینید، باید گزینه “WordPress” را نصب کنید.و سپس بر روی “اجرای درون‌ریز” کلیک کنید. اگر به درون ریزی قسمت خاصی از وردپرس نباز دارید باید ابتدا ابزار مربوط به درون ریزی آن را نصب کرده سپس از این قسمت به درون ریزی اقدام کنید.

درون ریزی

سپس بر روی “اجرای درون‌ریز” کلیک کنید. در تصویر زیر فایXML که قبلا از سایت برون ریزی یا اکسپورت کرده بودید را انتخاب کنید و آن را درون‌ریزی کنید. سپس اگر منوی نمایش در پیشخوان وردپرس شوید، خواهید دید که محتویات شما با همان چیدمان در سایت جدید درون‌ریزی شده است و شما در درون‌ریزی و برون‌بری فایل های وردپرس موفق شده‌اید.

درون ریزی وردپرس

به این محتوی امتیاز دهید

ارسال پاسخ