نمودار قیمت محصولات سایت در ووکامرس

اگر نمودار قیمت محصولات سایت را به ووکامرس خود اضافه کنید،کاربران از تغییرات مطلع شده و همین امر سبب خرید آنها در نقاط با قیمت مناسب به نسبت سایر نقاط خواهد بود.به جرات میشه گفت نمودار قیمت محصولات سایت باعث ترغیب کاربر به خریدمیشه. در این مقاله ضمن معرفی افزونه ای برای نمایش این نمودار قیمتی، تنظیمات آن را نیز به شما آموزش میدهیم.

افزونه نمودار قیمت محصولات سایت

 نمودار قیمت محصولات سایت

برای اضافه کردن این نمودار های گرافیکی راه حل ساده ای وجود دارد. با اینکار شما می توانید زمانی که نرخ محصول خود را ارزان می کنید مشتری های خود را حیرت زده کنید.

در زمانی که نمودار کاهش نرخ محصول شما را ببینند مطمئن باشید که این محصول را از سایت شما خرید می کنند.

این افزونه می تواند بر روی فروش محصولات شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

خب برای استفاده از این افزونه شما بایدمثل همیشه افزونه نمودار قیمت محصولات سایت را از لینک زیردانلود کنید.

و بعد از آن طبق آموزش نصب افزونه در1 دقیقه، افزونه را نصب و فعال کنید.


نحوه ی استفاده از افزونه نمودارقیمت محصولات سایت

این افزونه دارای تنظیمات خاصی نیست. بعد از نصب و فعال سازی این افزونه منو و یا تنظیماتی در پیشخوان وردپرس شما اضافه نخواهد شد.

برای نمایش نمودار کافیه برای هر محصولی که قصد دارید نمودار تغییرات قیمت آن در ووکامرس نمایش داده بشه کد زیر را در بخش توضیحات محصول وارد کنید.

[chartprice]

بعد از قرار دادن کد بالا در صفحه هر محصول زیر آیکونی در صفحه محصول نمایش داده میشه که با کلیک روی این آیکون میتونید تغییرات قیمت محصولات سایت را در قالب یک نمودار مشاهده کنید.

تغییرات قیمت محصولات سایت

در پیشخوان وردپرس خود در قسمت ووکامرس آخرین تب به اسم chart یا نمودار را انتخاب کرده و می توانید نوع نمودار را به حالت های مختلف شامل نمودار خطی عوض کنید.

تغییرات قیمت محصولات سایت

ایجاد نمودار تغییرات قیمت محصولات سایت به صورت دسته جمعی

فرض کنید تعداد محصولات سایتمون زیاد باشه، راه حل مناسبه که برای هر کدام تک تک کد بالا را وارد کنیم؟

-نه!

پس راه حل چیست؟

برای ایجاد نمودار قیمت محصول به صورت همگانی کافیه ابتدا وارد هاست خودتون بشید و بعد از کلیک روی File Manager به مسیر/public_html/wp-content/themes/ بروید. وارد پوشه قالبی که از اون استفاده میکنید شده و فایل functions.php را پیدا کنید و بعد از راست کلیک کردن روی فایل گزینه Edit را بزنید و کد زیر را درون فایل قرار دهید.

add_filter('chart_price_apply_filter_format_date', 'format_date');
function format_date($date)
{
$date=date('Y/m/d');//defult Y-m-d
return $date;
}

هشدار:

هرگاه نیاز به ایجاد تغییرات در کدهای خودتون داشتید.یک نسخه کپی از آن تهیه کنید تا درصورت بروز خطا و اشتباه بتوانید نسخه اصلی را بازگردانی کنید.

حالا توی هاستتون فایل single-product-page.php که مربوط به نمایش جزییات محصولات ووکامرس هست را پیدا کنید.کد زیر را در اولین خط کپی کنید تا آیکون نمودار قیمت محصول برای همه محصولات قرار بگیرد.

<?php code do_shortcode( '[chartprice]' ); ?>

بعد از قرار دادن این کد آیکون نمودار قیمت محصول در تمامی صفحات محصول نمایش داده خواهد شد. و با کلیک روی اون میتونید نمودار تغییرات قیمت محصولات را مشاهده کنید.

برای ویرایش و اعمال تنظیمات حرفه ای تر و کامل تر در زمینه های مختلف ووکامرس، تنظیم شرایط حمل و نقل و تنظیم درگاه به دسته مقالات آموزش ووکامرس ما مراجعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال پاسخ