تعیین آدرس های مختلف برای تحویل کالا

شاید در سایت های مختلف دیده باشید زمانی که قصد خرید یک محصول را برای یک دوست یا آشنا دارید می خواهید آن را به آدرس او ارسال کنید.می توانید چند آدرس دیگر هم به بخش تسویه حساب اضافه کنید.

و یا به عنوان مثال یکی از مشتریان شما از یک محصول سه عدد خرید می کند قصد دارد این سه محصولی که خریداری می کنند به صورت مجزا هر کدام برای یک مکان ارسال شود که با استفاده از این ابزار شما می توانید این امکان را در سایت خود فراهم کنید که مشتریان شما در هنگام تسویه حساب آدرس های مورد نظرشان را وارد کنند.

در مقاله پیکربندی ووکامرس به شما کلیه تنطیمات ووکامرس فروشگاه از جمله تنظیمات address را بیان کردیم.حال با استفاده از 2 افزونه چند آدرس زیرمی توان برای هر مشتری امکان وارد کردن چندین مکان تحویل را در همان ابتدا فراهم کرد تا پس از هر بار خرید تنها نیار به انتخاب مقصد باشد نه وارد کردن مشخصات دقیق آدرس.

چند آدرس

این افزونه ها کاربران را قادر میسازد تا تمامی مکان های ممکن را در همان خرید نخست وارد کنند و دیگر احتیاجی به وارد کردن آدرس در دفعه های بعدی خرید وجود ندارد و از همان آدرس های چندگانه قبل استفاده میکنند.این کار باعث صرفه جویی در بخش بزرگی از وقت مشتریان می شود و فقط کافیست آن ها محصول را انتخاب کرده و دیگر نیازی به وارد کردن آدرس های حمل و نقل طولانی نیست.

افزونه  چند آدرسWooCommerce Multiple Customer Addresses

افزونه چند آدرسWooCommerce Multiple Customer Addresses

با استفاده از این افزونه قادر خواهید بود تا امکان ثبت چند مکان تحویل توسط کاربر را در سیستم ووکامرس فراهم کنید تا مشتریان بر اساس نیاز و دلخواه خود در بخش فاکتور و خرید محصول به دلخواه مکان هایی که قبلا در سیستم ثبت کرده اند را انتخاب کنند اینکار موجب صرفه جویی در وقت مشتریان نیز می باشد. از قابلیت های برجسته این سیستم می توان به مدیریت و نمایش آخرین مکان های ثبت شده در داشبورد ووکامرس ، قابلیت محدود کردن تعداد آدرس ها یا افزایش آن و همچنین فرم ثبت addressبا قابلیت پر کردن فیلد های ضروری و طراحی واکنش گرا اشاره نمود.

امکانات افزونهWooCommerce Multiple Customer Addresses

افزودن، ویرایش و پاک کردن مکان ها به سادگی و با توجه به صفحه حساب کاربری: مشتریان می توانند آدرس های صورت حساب یا حمل و نقل  خود را ایجاد، ویرایش و یا پاک کنند. قبل از ذخیره مکان این افزونه مراحل تایید کد پستی، ایمیل و شماره تماس را انجام می دهد تا کاربران بتوانند از آن به عنوان address پیش فرض خود  استفاده کرده و در زمان خرید با تنها یک کلیک از آن استفاده شود.

غیرفعال کردن چند مکان برای نوع خاصی از آدرس ها

تغییرمکان تحویل در صفحه صورتحساب

ایمیل حمل و نقل:

این افزونه به شما اجازه می دهد ایمیلی را تحت عنوان نوتیفیکیشن ارسال محصول برای مشتری ارسال کنید.

برای تنظیم ایمیل برای ووکامرس و وردپرس خود به مقاله ایمیل ووکامرس در 1 دقیقه مراجعه کنید.

آدرس های حمل و نقل محصول :

چنانچه چندین محصول متفاوت خریداری شود این افزونه امکان انتخاب مکان های متفاوت برای هر محصول را در اختیار مشتری خواهد گذاشت. برای آشنایی با تفاوت آدرس های حمل و نقل و آدرس صورتحساب مقاله پیکربندی ووکامرس را مطالعه نمایید.

نکته: خریداران مهمان نیز می توانند برای هرکالا مکان متفاوتی را انتخاب کنید.

کارمزد:

  • اگر 2 تا 4 محصول به مکانهای متفاوت ارسال شوند مقدار 4 هزارتومان برای هر محصول کارمزد تعیین شده است .
  • اگر 5 تا 10 محصول به مکان متفاوت ارسال شوند مقدار 3 هزار تومان برای هرمحصول کارمزد تعیین شده است.

نکته : کارمزد یک هزینه حمل و نقل اضافه نیست. و فقط یک مقدار ثابت است که تحت تاثیر آدرس محصول نیست.

قابلیت ویرایش addressکاربران توسط ادمین:

این افزونه این قابلیت را دارد که ادمین می تواند لیست مکانهای ثبت شده را مشاهده کرده آنها را ویرایش و یا حذف نماید.

افزونه چند آدرس YITH Multiple Shipping Address

افزونه چند آدرس YITH Multiple Shipping Address

افزونه YITH Multiple Shipping Address امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید سیستم چند مکان تحویل را برای فروشگاه اینترنتی خود پیاده سازی کنید.این افزونه طراحی شده توسط شرکت YIThemes بوده و بر بستر فروشگاه ساز ووکامرس فعالیت می کند.

که در بخش تنظیمات این افزونه شما می توانید شخصی سازی های لازم را هم انجام دهید.

به صورت پیش فرض در وکامرس شما در بخش سبد خرید امکان تغییرaddressدارید اما این امکان وجود ندارد که مشتری شما بتواند دو یا چندمکان تحویل را وارد کند استفاده از افزونه YITH Multiple Shipping Addresses این امکان را برای سایت خود فراهم کنید.

برخی از ویژگی های افزونه  YITH Multiple Shipping Addresses :

  • قابلیت افزودن چند address متفاوت به صورتحساب مشتری
  • امکان تعریف حداکثر تعداد address برای بخش تسویه حساب
  • قابلیت تعریف چندآدرسی برای مشتریان مهمان
  • قابلیت حذف برخی محصولات از قابلیت چندآدرسی بودن
  • قابلیت حذف دسته بندی محصولات ازقابلیت چندآدرسی
  • دارای پنل تنظیمات حرفه ای
  • و…

برای ویرایش و اعمال تنظیمات حرفه ای تر و کامل تر در زمینه های مختلف ووکامرس، حمل و نقل و درگاه به دسته مقالات آموزش ووکامرس ما مراجعه کنید.

2.3/5 - (3 امتیاز)

ارسال پاسخ